flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Антикорупційна програма Ковпаківського районного суду м. Суми

  

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом голови Ковпаківського районного суду м. Суми

від 02 січня 2018 року № 1-ОД

 

 

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА

Ковпаківського районного суду міста Суми

на 2018 рік

 

  1. Загальні засади запобігання та протидії корупції у діяльності Ковпаківського районного суду міста Суми, заходи їх реалізації.

 

Дана Антикорупційна програма Ковпаківського районного суду м. Суми розроблена на виконання статті 19 Закону України “Про запобігання корупції” від 14.10.2014 № 1700-VII (далі- Закон),  відповідно до Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2016 №126, та Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 січня 2017 року №31.

 Основною метою програми є забезпечення ефективної діяльності щодо запобігання і протидії корупції у Ковпаківському районному суді м. Суми (далі – Суд).

 Антикорупційна програма передбачає вирішення питань імовірного виникнення корупційних ризиків та запобігання можливим наслідкам корупційних правопорушень чи порушень, пов’язаних з корупцією, шляхом:

- ефективного застосування антикорупційного законодавства;

- забезпечення прозорості діяльності Суду;

- виявлення та усунення причин і умов, що сприяють виникненню корупційних правопорушень чи порушень, пов’язаних з корупцією;

- створення ефективних механізмів запобігання корупції, конфлікту інтересів, порушенню етичних стандартів поведінки та забезпечення контролю за дотриманням правил щодо доброчесності працівниками Суду;

- застосування заходів з усунення виявлених корупційних ризиків;

- формування ідеї нетерпимості до корупції, підвищення рівня довіри населення до судової влади.

Загальні засади політики Суду щодо запобігання та протидії корупції ґрунтуються на принципах: верховенства права; доброчесності публічної служби; формуванні негативного ставлення до проявів корупції; невідворотності покарання за корупційні правопорушення; прозорості та відкритості діяльності Суду.

 Заходами з реалізації загальної політики щодо запобігання та протидії корупції у діяльності Суду є:

 

 

 

 

 

 

 

 2. Оцінка корупційних ризиків у діяльності Суду, причини, що їх породжують та умови, що їм сприяють. Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків.

 

Метою процесу управління корупційними ризиками є забезпечення завчасного попередження / виявлення ризиків корупції та забезпечення максимальної ефективності заходів з управління ними, що дозволить оперативно приймати усі можливі міри для їх усунення, мінімізації наслідків / для Ковпаківського районного суду м. Суми.

 

Результати оцінки корупційних ризиків дозволяють:

 

 

 

В процесі управління корупційними ризиками проводиться ідентифікація, оцінка ризиків, вплив на ризики у відповідності з обраним планом дій. Дія процесу охоплює усі аспекти діяльності Суду.

 

Виконання заходів щодо усунення виявлених корупційних ризиків дасть змогу:

 

 

 

 

Проведення моніторингу, оцінки виконання та періодичного перегляду антикорупційної програми.

 

Складання та постійне ведення переліку посад з підвищеним корупційним ризиком, характер яких створює вищу, у порівнянні з іншими, загрозу вчинення корупційних правопорушень.

 

Стимулювання законослухняної поведінки працівників установи.

 

Формування антикорупційного мислення, нетерпимості до проявів корупції, забезпечення адекватного реагування правовими, організаційними, ідеологічними та іншими заходами на корупційні ризики, попередження виникнення та дій корупційних факторів.

 

  1. Навчання та заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування.

 

З метою поширення інформації з питань антикорупційного законодавства, підвищення рівня виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», виховання нетерпимості до корупції в Суді на постійній основі здійснюється навчання суддів та працівників апарату Суду.

 

Для реалізації антикорупційного спрямування Суд здійснює на практиці наступні антикорупційні заходи:

 

- аналіз стану виконання Закону України «Про запобігання корупції»;

 

- проведення роботи з профілактики корупції;

- проведення роз’яснювальної роботи з працівниками Суду щодо виховання нетерпимого ставлення до проявів корупції

 

- проведення ознайомлення кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців з попередженням про встановлені антикорупційним законодавством обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

Доводити до відома всіх працівників апарату суду інформацію про обмеження згідно вимог чинного антикорупційного законодавства України.

 

Здійснювати заходи щодо запобігання виникненню конфлікту інтересів та їх вирішення, у разі виникнення.

 

Періодично проводить для працівників апарату Суду заняття, предметом яких є роз’яснення норм Антикорупційної програми та антикорупційного законодавства, для підвищення кваліфікації працівників у сфері запобігання корупції.

 

Ознайомлення призначених працівників Суду, на яких поширюється дія Закону, з вимогами антикорупційного законодавства і Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

  1. Моніторинг, оцінка виконання та періодичний перегляд антикорупційної програми.

З метою відстеження рівня досягнення очікуваних результатів Програми, один раз на півроку  проводити моніторинг її виконання, який включає в себе оцінку, аналіз стану виконання вимог Закону у сфері діяльності Суду.

 

Моніторинг стану виконання Програми здійснюється шляхом аналізу інформації про виконання передбачених нею заходів.

 

Попередження корупції в Ковпаківському районниму суді м. Суми здійснюється шляхом:

- проведення єдиної антикорупційної політики у сфері протидії корупції, спрямованої на формування нетерпимості до корупційної поведінки;

 

- ознайомлення з цією Програмою працівників і покладення на них обов’язку безумовного виконання положень Програми;

 

- навчання та інформування працівників;

 

- перевірки на предмет дотримання в суді антикорупційного законодавства.

 

Рішення про внесення змін до антикорупційної програми Суду за результатами її перегляду приймає голова Ковпаківського районного суду м. Суми.

 

 

  1. Інші заходи, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.

 

На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», з метою вдосконалення організації роботи із запобігання і протидії корупції наказом голови Ковпаківського районного суду м. Суми від 02.01.2018 року №1-ОД затверджено План заходів щодо посилення боротьби з корупцією на 2018 рік, яким крім основних заходів, передбачених Програмою, включено такі заходи:

- проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності суду;

- забезпечення якісного добору і розстановки кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору, об’єктивного оцінювання результатів службової діяльності державних службовців  апарату суду, покладених на них обов’язків, а також усунення реального чи потенційного конфлікту інтересів;

- забезпечення перевірки фактів подання суб’єктами декларування декларацій за 2017 рік;

- забезпечення перевірки фактів подання декларацій суб’єктами декларування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави;

- нагляд і контроль за дотриманням вимог Програми.