Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
08 червня 2021 року суддя-спікер Ковпаківського районного суду м. Суми Владислав Костенко взяв участь в роботі круглого столу з реалізації на Сумщині проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».
Захід організовано Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.
Під час обговорення шляхів втілення даного проекту в нашому регіоні учасники відмітили актуальність проблеми відновлення для неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення. У Сумській області вже є приклади позитивних результатів роботи програми. Адвокати-посередники О. Дерев’янко, О. Назаренко поділилися досвідом застосування програми та проблемами, які довелось вирішувати.
Владислав Костенко вказав, що дане питання є досить актуальним і має неабияке значення як для самих осіб, що мають проблеми з законом, так і для суспільства в цілому. Загалом інституціям медіації та програмі відновлення для неповнолітніх має приділятися більше уваги на законодавчому рівні. Деякі позитивні тенденції змін на практиці вже відбуваються. В той же час у Кримінальному кодексі можливо втілити як окрему підставу звільнення від відповідальності - участь неповнолітнього у Програмі відновлення тощо.
Учасники круглого столу дійшли спільної згоди щодо актуальності програми, важливості її результатів, необхідності приділення більшої уваги з боку правоохоронних органів, установ освіти і відповідних освітніх програм, запровадження роботи психологів з неповнолітніми з самого початку виявлення неповнолітнього у вчинені кримінального правопорушення.
Довідково:
Основна мета Програми – максимально раннє виведення неповнолітніх із кримінального процесу та ресоціалізація їх у суспільне життя.
Програма застосовується за чотирьох умов:
- є потерпіла сторона — фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;
- неповнолітній вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин;
- неповнолітній визнає факт вчинення ним кримінального правопорушення;
- неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у Програмі.