Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
08 червня 2016 року суддя-спікер Ковпаківського районного суду м. Суми Катрич Ольга Михайлівна взяла участь у завершальному Круглому столі на тему «Методологія карток громадянського звітування: аналіз впровадження програм опитування та перспективи застосування», який проводився Сумською обласною громадською організацією Ліги соціальних працівників Сумщини «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя» , що відбувся у конференц-залі Виставкового центру «Іллінський» в м. Сумах.
На даному заході директором Проекту «Справедливе правосуддя» Іриною Підкурковою був оголошений Аналіз результатів, відповідно до якого методологія карток громадянського звітування (КГЗ) визнана переважною більшістю судів Сумської області ефективним інструментом оцінювання роботи суду. Близько половини опитаних представників судів Сумської області вбачають складність в самостійному проведенні дослідження і виконанні всіх його етапів. Наприклад, складними етапами опитані визнали формування вибірки респондентів, внесення інформації у спеціальну програму CSPro, інтерпретацію отриманих даних, розроблення рекомендацій. У судах Сумської області є працівники апарату, які, на думку більшості опитаних, можуть бути призначені відповідальними за проведення дослідження. Але для того, щоб проводити дослідження самостійно, відповідальні особи потребують додаткового навчання. В процесі опитування найбільш ефективним методом збору інформації представниками судів Сумського регіону визнаний метод інтерв'ю.
Аналіз результатів дослідження дозволив сформулювати такі рекомендації:
1. У судах визначити особу, відповідальну за проведення опитування
громадян за методологією КГЗ на постійній основі. У зв'язку з цим можуть бути розглянуті різні варіанти, в т.ч. прес-секретарі, керівники апаратів судів, інші працівники апаратів судів;
2. Проводити систематичне навчання осіб, які будуть відповідальними у судах за проведення опитувань за методологією КГЗ. Передбачити у навчальних програмах Національної школи суддів спеціальні модулі для ознайомлення суддів та працівників апаратів судів з методологією КГЗ;
3. Забезпечити суди Сумської області Посібниками з проведення опитувань відвідувачів суду за допомогою методології КГЗ, підготовленими Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Також на веб-порталі судової влади України корисно мати електронну версію методичних матеріалів з проведення опитувань за методологією КГЗ;
Результати, отримані під час опитування громадян щодо якості роботи суду, обговорювати на спільних заходах судів Сумського регіону, а також висвітлювати у засобах масової інформації.
Також взяли участь у обговорюванні теми «Система оцінки роботи суду як шлях до самовдосконалення і довіри суспільства» суддя Зарічного районного суду м. Суми Клімашевська Ірина Валентинівна, суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Бутенко Дмитро Володимирович, старший консультант по роботі зі зверненнями громадян та зв'язках із ЗМІ Апеляційного суду Сумської області Носаченко Людмила, керівник апарату Кролевецького районного суду Сумської області Білогруд Олена Олександрівна, консультант Сумського окружного адміністративного суду Кліщенко Вадим Олексійович.
Крім цього, експертом Проекту Володимиром Дементовим була оголошена Презентація результатів моніторингу « Аналіз виконання рекомендацій, наданих судам в результаті проведення опитувань громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів на основі методології карток громадського звітування в судах Сумської області, здійсненого у 2015 році», а експертом Інституту прикладних гуманітарних досліджень Підкурковою Іриною проведена Презентація результатів опитування «Оцінка потреб суду у проведенні опитувань громадян на основі методології карток громадянського звітування».
09-10 червня 2016 року прес-секретар суду Вікторія Сиріцина взяла участь у тренінгу на тему «Організація та проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень за методологією карток громадянського звітування», на якому було отримано інформацію щодо основних етапів проведення дослідження громадської думки та здобуто практичні навички щодо підготовки та проведення опитування.