Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У грудні 2017 року прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Одним із запроваджених цим Законом юридичних інструментів є обмежувальний припис.
Обмежувальний припис виноситься судом за зверненням зацікавлених осіб. Відповідно до глави 13 розділу IV Цивільного процесуального кодексу України такі звернення розглядаються в порядку окремого провадження. Приписом кривднику забороняється вчиняти певні дії: наближатися до особи, спілкуватися з нею чи вчиняти будь-які дії, які можуть нести психологічне чи фізичне насильство.
Нещодавно в Сумах набула розголосу історія восьмирічної дівчинки, яка потерпає від систематичних знущань своєї матері. Бабуся неповнолітньої подала до Ковпаківського районного суду м. Суми заяву про видачу обмежувального припису в інтересах самої себе, а також своєї неповнолітньої онуки.
Розглянувши заяву, суд прийшов до висновку видати обмежувальний припис на строк два місяці, яким обмежити спілкування громадянки П. з постраждалою дівчинкою та заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з донькою та своєю матір’ю.
Рішення суду підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.
Пропонуємо переглянути сюжет телекомпанії СТС.