flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Справедливий? Перевір!

07 червня 2019, 15:20

07 червня 2019 року в гостях у Ковпаківському районному суді міста Суми були вихованці Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області віком від 8 до 14 років, які опинились у складних життєвих обставинах, у зв’язку з чим потребують допомоги.
Спочатку діти завітали до канцелярії суду, пройшлися приміщенням установи. Екскурсія продовжилася у залі судових засідань, де суддя Марина Косолап розповіла школярам, як працює суд, з якими проблеми люди можуть звернутися в судову установу, хто їм в цьому допомагає. Окремо зупинилися на темі булінгу у суспільстві.
У рамках акції «Урок справедливості» ми продемонстрували дітям мультфільми «Кінь та Хом’як» та «Слон проти Жирафи» і запропонували кожному спробувати себе у ролі судді та вирішити спір серед звірів. Всі, від другокласників до підлітків, активно взяли участь у обговоренні спорів, які виникли між звірами щодо права на житло та права на життя, і намагалися прийняти справедливе рішення.
Діти відчули складність суддівської професії, приймаючи рішення та обґрунтовуючи його.
Сподіваємося, що відвідини суду та переглянуті мультфільми залишать слід у дитячих серцях, і вони у подальшому намагатимуться діяти справедливо в різних ситуаціях та дотримуватися законів.
За участь у заході гості отримали Диплом, книгу «Справедливці», наліпки з зображеннями героїв мультфільмів та солодощі на згадку про зустріч.
Вихователям центру запропоновано подальшу співпрацю між судом та дитячою установою.