flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

Загальними зборами суддів

та працівників апарату

Ковпаківського районного суду

                                                                  м. Суми

протокол № 1 від 02.09.2022 року

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

 Ковпаківського районного суду м. Суми

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

         Правила внутрішнього трудового розпорядку Ковпаківського районного суду м.Суми розроблено у відповідності до чинного законодавства.

         Правила регулюють трудові відносини між керівництвом і суддями, працівниками апарату Ковпаківського районного суду м. Суми, сприяють виконанню основних завдань і функцій суду, підвищенню ефективності і якості роботи, зміцненню трудової і виконавчої дисциплін, раціональному використанню робочого часу.

         Питання пов’язані з застосуванням цих Правил вирішуються також трудовим колективом у відповідності до його повноважень.

Правила поширюються на всіх суддів та працівників апарату Ковпаківського районного суду м. Суми.

         Ковпаківський районний суд м. Суми у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Державної судової адміністрації України та іншими нормативними актами.

         Загальне керівництво Ковпаківським районним судом м. Суми здійснює голова суду, а в разі відсутності – заступник голови суду.

 

  1. ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ КОВПАКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. СУМИ

 

         Судді призначаються на посаду у порядку та згідно  Конституції України, Закону України „Про  судоустрій і статус суддів”. Голова суду на підставі акту про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв’язку з припиненням повноважень судді видає відповідний наказ

         Призначення та звільнення працівників патронатної служби визначається Кодексом законів про працю України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 92 Закону України «Про державну службу» та Положенням про помічника судді.     

Призначення на посади керівника апарату суду та його заступника(ів), їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області за погодженням з головою суду.

Призначення на посаду та звільнення з посади державних службовців апарату суду здійснюється відповідно до положень статей Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державну службу», Кодексу законів про працю України. 

На посади державних службовців особи призначаються на конкурсній основі, крім випадків, коли законодавством України передбачено інше.

Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, публічно складають Присягу державного службовця  відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу». У разі відмови особи від складення Присяги державного службовця вона вважається такою, що відмовилася від зайняття посади державної служби, і акт про її призначення на посаду скасовується керівником апарату суду.

Прийняття  працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників і звільнення з роботи визначається Кодексом законів про працю України.

Призначення (прийняття), переведення та звільнення працівників апарату суду, оформляється наказом керівника апарату суду, з яким вони ознайомлюються під підпис.

При призначення на посаду до апарату суду працівникові може встановлюватися випробування згідно з чинним законодавством. Умова про випробування зазначається в наказі про призначення на посаду.

         До початку роботи керівництво повинно:

  1. ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку;
  2. ознайомити державних службовці з Правилами службового розпорядку суду;
  3. ознайомити працівника з посадовими обов’язками, умовами праці, його правами і обов’язками;
  4. визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  5. проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

У день звільнення працівника суду йому має бути видана трудова книжка із внесеним до неї записом про звільнення та проведено повний грошовий розрахунок. День звільнення працівника вважається останнім робочим днем у суді.

Судді та працівники суду зобов’язані до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій суб’єктом призначення особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.

Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, головним спеціалістом з кадрового забезпечення суду та суддями, працівниками суду, які звільняються.

Один примірник акта видається судді, працівнику суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цієї особи.

 

 

  1. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ ТА СУДДІВ КОВПАКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. СУМИ

Обов’язки судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді, Кодексом суддівської етики та іншими законами України.

 Працівники зобов’язані:

 

  1. працювати чесно і сумлінно, додержуючись дисципліни праці, своєчасно і точно виконувати розпорядження керівництва суду, а також функції, які визначені посадовими інструкціями;
  2. постійно вдосконалювати організацію своєї праці, підвищувати свій професійний рівень і ділову кваліфікацію;
  3. додержуватись вимог по охороні праці, техніці безпеки та протипожежної охорони;
  4. вживати заходи до термінового усунення причин і умов, які перешкоджають або ускладнюють нормальну роботу, інформувати про це керівництво суду;
  5. утримувати своє робоче місце у чистоті і порядку, не палити в службових приміщеннях;
  6. ефективно використовувати обчислювальну, комп’ютерну та іншу оргтехніку, бережливо ставитись до майна, економити і раціонально витрачати матеріали, електроенергію та інші матеріальні ресурси;
  7. уважно ставитись до колег по роботі, сприяти створенню нормального психодогічного мікроклімату у колективі суду.
  8. працівники суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

Обсяг конкретних обов’язків кожного працівника апарату суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату суду в установленому порядку.

 

 4. ОСНОВНІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ ТА СУДДІВ КОВПАКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. СУМИ

Права судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді, Кодексом суддівської етики та іншими законами України.

Працівники мають право:

 

  1. на отримання заробітної плати залежно від посади;
  2. на просування по службі відповідно до чинного законодавства з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх службових обов’язків;
  3. на здорові, безпечні та належні умови праці;
  4. на соціальний і правовий захист відповідно до чинного законодавства;
  5. захищати свої законні права і інтереси у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

 

 5. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ КЕРІВНИЦТВА

Обов’язки голови суду визначені статтею 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також наказом голови суду про визначення адміністративних повноважень голови суду.

         Обов’язки заступника голови суду визначені Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та наказом голови суду про визначення адміністративних повноважень заступника голови суду.

         Керівник апарату суду  та його заступник (ки) зобов’язані:

- затвердити чітко визначений обсяг посадових обов’язків за посадою кожного працівника та здійснювати контроль за їх виконанням;

- під час виконання посадових обов’язків дотримуватися і забезпечувати дотримання Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, видавати накази (розпорядження) та доручення, перевіряти точність і своєчасність їх виконання;

- забезпечувати підвищення кваліфікації працівників апарату суду;

- здійснювати контроль за дотриманням виконавської, службової та трудової дисципліни в апараті суду;

- розглядати скарги на дії або бездіяльність державних службовців, які займають посади державної служби в апараті суду категорій «Б» та «В»;

- приймати у межах наданих повноважень рішення про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду;

- створювати належні для роботи умови та їх матеріально-технічне забезпечення;

- контролювати виконання працівниками апарату суду вимог законодавства, Правил поведінки працівника суду, правил етичної поведінки та цих Правил, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

- сприяти запровадженню нових прогресивних методів та форм роботи;

- виконувати інші обов’язки відповідно до ст. 155 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про апарат суду та посадової інструкції керівника апарату суду.

 Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, інформує збори суддів про свою діяльність.

 

 

  1. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

 

         Тривалість робочого часу працівників суду встановлено 40 годин на тиждень з двома вихідними днями: субота і неділя. Час початку і закінчення роботи, перерва для відпочинку і харчування встановлюються такими:

з 10.00 години до 10 голини 15 хвилин;

з 15.00 години до 15 години 15 хвилин

Вихідні дні - субота і неділя.

        

Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

Залучення працівників суду та суддів до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні провадиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за наказом керівництва суду.

               Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується відповідно до чинного законодавства.

               Для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань працівники суду та судді зобов'язані за наказом керівництва суду з'являтися на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні.

         Облік робочого часу у суді здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу/табелі робочого часу (далі - журнал).

В разі необхідності виходу з приміщення суду в робочий час працівники апарату суду зобов’язані отримати дозвіл безпосереднього керівника та керівника апарату суду.

Працівникам суду та суддям надаються щорічні основні та додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства України та затвердженого графіку.

На проханя працівника щорічна відпустка може бути поділена на частину будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Щорічна відпустка може бути перенесена на інший період, як з ініціативи керівництва суду, так і на вимогу працівника відповідно до чинного законодавства.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і керівництвом суду.

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватись відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником і керівництвом.

У разі тимчасової втрати працездатності працівник апарату суду зобов’язаний повідомити про це керівника апарату суду (суддя – голову суду) та відділ управління персоналом протягом першої години робочого часу робочого дня. Повідомити про свою відсутність на роботі працівник може засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

         Працівники апарату суду у перший робочий день після відновлення працездатності повідомляють керівника апарату суду (суддя – голову суду) та відділ управління персоналом про вихід на роботу та закриття е-лікарняного.

         У разі недотримання вимог пункту 1 цього розділу безпосереднім керівником за участю працівників апарату суду та працівника відділу управління персоналом складається акт про відсутність працівника апарату суду на робочому місці.

 У разі ненадання доказів поважності причини своєї відсутності на роботі працівник апарату суду повинен подати письмові пояснення на ім’я керівника апарату суду (суддя –голови суду) щодо причин своєї відсутності.

 

  1. ПЕРЕБУВАННЯ СУДДІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ СУДУ У ВИХІДНІ, СВЯТКОВІ, НЕРОБОЧІ ДНІ ТА ПІСЛЯ РОБОЧОГО ЧАСУ

 

Для виконання невідкладних завдань судді та працівники суду можуть залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, голови суду.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Голова суду та керівник апарату суду за потреби може залучати суддів та працівників суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

 Чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком.

 За роботу в зазначені дні (час) надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом року  надаються відповідні дні відпочинку за заявами суддів та працівників апарату суду.

 Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

  1. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ У РОБОТІ

 

         За зразкове виконання трудових обов’язків, сумлінне ставлення до роботи, вагомі досягнення в роботі до працівників суду застосовуються такі заохочення:

  1. Оголошення подяки;
  2. нагородження цінним подарунком, грамотою, почесною грамотою;
  3. преміювання, у межах фонду заробітної плати .

 

Заохочення оголошуються в урочистій обстановці і заносяться до трудових книжок працівників у відповідності з правилами їх ведення.

За особливі трудові заслуги працівники можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

 

  1. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

         Дисциплінарні стягнення застосовуються до працівників суду за порушення трудової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку, невиконання або неналежне виконання покладених на них трудових обов’язків, перевищення повноважень.

         За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

         За порушення трудової дисципліни до працівників можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:

До державних службовців суду можуть застосовуватись дисциплінарні стягнення, передбачені Законом України „Про державну службу”.

До застосування дисциплінарного стягнення керівництво суду зобов’язане зажадати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. Відмова працівника дати таке пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.

Стягнення оголошується наказом і повідомляється працівникові під розпис.

Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

Протягом строку дисциплінарного стягнення заходи заохочення, передбачені цими правилами, до працівника не застосовуються.