Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
02 січня 2025 року до Ковпаківського районного суду м. Суми зі слідчого відділу Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло клопотання, погоджене з прокурором Сумської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання щодо військовослужбовця. Чоловіка підозрюють у вбивстві через необережність.
Слідчий суддя задовольнив клопотання та поклав на підозрюваного ряд обов’язків:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця свого проживання;
- утримуватись від спілкування зі свідками;
- здати паспорти для виїзду за кордон до відповідного органу державної влади.
Зазначимо, що підозрюваний проходить службу в одній з діючих військових частин і не є співробітником Сумського ТЦК та СП.
З ухвалою суду можна ознайомитися в ЄДРСР за номером за № 592/69/25.
Довідково:
Запобіжні заходи застосовуються під час досудового розслідування та до початку підготовчого судового засідання - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Запобіжними заходами є:
1) особисте зобов’язання;
2) особиста порука;
3) застава;
4) домашній арешт;
5) тримання під вартою.
При розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов’язаний перевірити можливість застосування більш м’яких запобіжних заходів, достатніх для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні. Слідчий звернувся з клопотанням про обрання найм'якшого запобіжного заходу - особистого зобов'язання. Суд позбавлений можливості обрати більш жорсткий запобіжний захід, ніж той, про який просить прокурор чи слідчий.