Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
09 квітня 2025 року за ініціативи представника Омбудсмена України в Сумській області Тетяни Мироненко за підтримки Гуманітарної організації CORUS проведений круглий стіл на тему «ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО»
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Владислав Костенко був запрошений в якості спікера.
Учасники дослідили проблематику такого небезпечного явища як домашнє насильство та поділились баченням щодо можливих заходів та способів реагування на його прояви та наслідки.
Владислав Костенко у своєму виступі звернув увагу на проблемні питання, що виникають під час розгляду справ пов’язаних з домашнім насильством, порушених у порядку кримінального й цивільного судочинства, а також у справах про адміністративні правопорушення.
Зустріч дала можливість обговорити з представниками поліції проблемні питання щодо виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством.
Суддя наголосив, що для подолання такого шкідливого явища, як домашнє насильство, мають значення не тільки заходи по виявленню випадків й наслідків насильства, але і вжиття превентивних заходів, що сприятимуть попередженню проявів насильства.
Довідка:
Протидія домашньому насильству є важливим засобом для побудови безпечного та демократичного суспільства. З метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), законодавець вніс низку змін до національного законодавства, щодо протидії домашньому насильству.
Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» у п. 3 ч. 1 ст. 1 визначає домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.